
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 50 MHz |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Bits | 4 |
| Turn-On Delay Time | 300 ns |
| Propagation Delay | 300 ns |
| Logic Function | Counter |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Reset | Asynchronous |
| Number of Input Lines | 1 |
| Number of Output Lines | 4 |
| Clock Edge Trigger Type | Negative Edge |
| Schedule B | 8542390000 |
| Count Rate | 50 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.77203
Ext.Price$0.77203
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.77203 | $0.77203 |
| 10 | $0.75898 | $7.58980 |
| 25 | $0.75526 | $18.88150 |
| 50 | $0.75155 | $37.57750 |
| 100 | $0.74787 | $74.78700 |
